вівторок, 12 березня 2019 р.


Тема.  РЗМ. Складання твору – опису «Моя матуся»
Мета. Вчити писати твори з елементами опису зовнішності людини. Збагачувати активний словниковий запас учнів, розвивати мовлення учнів. Виховувати любов та повагу до матері.
Привітання
Організаційний момент
Девіз уроку: Душу і серце в роботу вкладу
                      Кожну хвилину в труді бережу!
1.    Слухання вірша.
Якщо бачиш на картині-
Намальована людина.
Балерина чи шахтар,
Льотчик, лікар, генерал
Може дівчинка маленька
Чи бабусенька старенька
В повний ріст, а може ні
В профіль, фас чи на коні
В русі, сидячи, з букетом -
Знай, що все це є – (портретом).
2.    Бесіда за змістом вірша.
-        То що таке портрет?
-        Художники намагаються передати не тільки точну зовнішність людини, а й внутрішній світ, характер
-        Постановка проблеми:- А чи можна за допомогою слова так само правдиво змалювати людину?
3.    Гра « Впізнай за описом» (виставлені портрети)
·       Ця людина має мужній вигляд. Очі спокійні, погляд впевнений. Рідке рівне волосся гладко зачесане, вузькі вуста щільно замкнені.
·       У цієї людини дуже добре і приємне обличчя: великі карі очі, ніжний румянець на щоках, червоних вуст ледь торкається посмішка.
·       Ця людина похилого віку,її скронь уже торкнулася сивина, на чолі зявилися зморшки, а великі очі світяться дюбром, бо не втратила оптимізму і віри у життя.
Висновок. Велика сила слова. Художнє слово має  таку ж силу як фарби і пензель в руках художника.

Повідомлення теми уроку.
-        Сьогодні ми будемо оволодівати мистецтвом словесного малювання портрета добре відомої вам людини. Відгадайте, якої?
Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона нас пестить, тішить.
Завжди скрізь буває з нами…
Відгадайте, хто це?
1.    Робота довідкового бюро. Ви мали приготувати прислівя про маму.
Мати однією рукою бє, а другою – гладить
Дитина плаче, а матері – боляче.
У дитини заболить пальчик, а в мами – серце.
-        Це лише краплина із того, що сказано про маму.
-        З чого складається текст? Текст починається із зачину, а життя кожного – з мами. Це і буде зачином « В світі все починається з мами»
-        Як ви розумієте цей вислів?
2.    Складання плану.
1.    В світі все починається з мами
2.    Моя матуся – найкраща.
Голос – дзвінкий, ніжний, мов дзвіночок;
Очі – карі, голубі, мов небо;
Волосся – чорне, русяве, пряме, довге, коротке, кучеряве, пишне
Руки – невтомні, працьовиті, золоті
Серце – добре, чуйне,
3.    Я дуже люблю свою неньку
Практична частина
1.Усний опис 1 – 2 дітьми
2. Послухайте оповідання В.Сухомлинського і скажіть, чи можливо впізнати людину за таким описом?
- При написанні твору слід використати особливі прикмети вашої мами.
Як можна завершити твір? Висловіть найщиріші почуття. Памятайте, що кожен пункт плану – окремий абзац.
Зразок
Моя матуся
      В світі все починається з мами, бо вона дає нам життя. Перше, що ми бачимо – це її обличчя, перше, що ми чуємо – її голос.
      Моя матуся – справжня красуня. У неї тихий і лагідний голос, мов струмочок. Очі – великі, голубі, мов небо. Волосся світле, пишне, мов стигла пшениця. Руки у матусі дійсно умілі: все вміють, все встигають, а серце добре і чуйне, бо знайдеться в ньому тепло для кожного.
     Я дуже люблю свою неньку і ніколи не скривджу її.
Самостійне написання твору
Підсумок уроку.

середа, 6 березня 2019 р.

сам робота з матем 1 клас


1.    Прочитай і розвяжи задачу.                                        1. Прочитай і розвяжи задачу.
У хорі співає 7 хлопчиків, а дівчаток -                             На  гуртку займається 5 дівчаток, а хлопчиків –
на 3 більше. Скільки дівчаток співає у                           на 4 більше. Скільки хлопчиків займається у
хорі?                                                                                  гуртку?
2.    Спиши приклади, обчисли.                                           2. Спиши приклади, обчисли.
2 + 7 – 4 =      6 +3 – 4 =                                                     3 + 4 – 5 =      7 + 2 – 4=
9 – 6 – 3=       6 – 4 + 7 =                                                    8 – 5 - 3 =        7 – 2 + 5 =
7 + 0  + 2=      4 - 0 +6=                                                      4 + 0 + 5 =       2 – 0 + 8 =

3.    Порівняй вирази. Спиши.                                               3. Порівняй вирази. Спиши.
2 + 4   8 – 3            6 – 2   9 – 5                                          3 + 3  10 – 4       8 – 3   9 – 5
9      – 7   5 -  2            4 + 0   0 +5                                           10 – 6  7 – 4       5 + 0    0 + 6 
4.      Віднови приклади, запиши.                                         4. Віднови приклади, запиши.
              10 -      = 4              6 +    = 9                                              9 -      = 5                 4 +     =   10
     +  6 = 8                  + 8  =  8                                                 + 7 = 9                     + 6 = 6
5.     Накресли найбільший кут.                                             5. Накресли найменший кут.




















































































вівторок, 5 березня 2019 р.

олімпіада з укр мови 4 клас



ОЛІМПІАДА
4 КЛАС
1.    У якому рядку записано прислів’я, яке містить  прикметник – антонім?
Без вірного друга – велика туга.
Новихдрузів май, а старих не забувай.

2.    Поставити подані нижче іменники в орудному відмінку однини: чемність, гусінь, любов.
3.    Віднови і запиши речення: у біді, у труді,  родиться,  Дружба ,гартується.
4.    Запиши подані іменники в орудному відмінку однини: межа, яблуня, вдача, сотня.
5.    Склади і запиши речення з однорідними членами, яке відповідає схемі:
…, …, … ------------ ======= і ======== .
6.    Прочитай речення. У річці відбивалася чистота весняного неба та зелені листочки дерев.
Згрупуй слова речення за частинами мови і запиши у відповідні колонки.
Іменник       прикметник     дієслово     службове

7.    Подані слова згрупуй за родами: місцевість, обрій, горизонт, криниченька, оповідання, узбережжя.
8.    Спиши слова. Підкресли орфограми. Постав наголос.
Дзвінок, бджола, ім’я, понеділок, зараз, щука, хвилина, сантиметр, верблюд, вокзал.
9.    Запиши легенду, яку читала, вкажи автора, передбач абзаци .









ОЛАМПІАДА
4 КЛАС
1.    У поданому реченні підкресли всі члени речення. Заміни однорідні члени в цьому реченні одним словом. Запиши утворене речення, покажи в ньому звязок слів.
В осінньому парку опадає листя з каштанів, кленів і лип.
2.    Виправ помилки, запиши слова правильно. До кожного з них добери синонім.
Вогніще, горезонт, тревога, ширенга, духм’яний.
3.    Поясни значення слів: берест, кобза, притча, стодола, скоромовка.
4.    Запиши три види речень за метою висловлювання та інтонацією із сполучення слів рідна природа.
5.    Поясни вислови:
Набрати в рот води -----------------  .
Замилювати очі ---------------------- .
6.    Напиши розповідь за даним початком, добери до тексту заголовок.
У народі кажуть, що слово до слова складеться мова.
 Мова …