понеділок, 14 березня 2016 р.

відкритий урок.Засвоєння таблиці множення числа 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці.

Тема.  Засвоєння таблиці  множення числа 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці.
Мета. Удосконалювати вміння учнів розвязувати два види задач на знаходження четвертого пропорційного; домогтися засвоєння таблиці множення числа 8 напамять. Розвивати логічне мислення учнів. Виховувати бережне ставлення до природи.

Організаційний момент.

Усміхнися всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям…
І тоді, обовязково
День тобі веселим буде.


Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.

Контроль, корекція і закріплення знань.

Індивідуальна самостійна робота на карточках. (3 учні)

Каліграфічна хвилинка
Записати результати множення

1 варіант – множення числа -8;
2 варіант – множення числа -7;

Підкреслити ті числа, які можна розкласти на два однакові множники.

Усний рахунок – використання наочності (таблиця)

Задача. 14 морквинок роздали порівну 4 зайчикам. Чи може таке бути?
Скільки отримає кожен зайчик і скільки залишиться?
Задача. Чи вистачить 30 горішків, щоб роздати  4  білочкам по 8 горішків?
Скільки горішків потрібно?



Математичний диктант.
-         Скільки очей у павука, якщо у чотирьох павуків 32 ока?
-         Довжина стрибка зайця 3м.  Скількома стрибками він подолає відстань 15 м?
-         Прудка жаба чотирма стрибками долає відстань 12 м. яка довжина її стрибка?
-         Їжак живе до 10 років, а життя зайця – у 5 разів коротше. Скільки років живе заєць?
-         Слону в зоопарку на день дають 30 кг сіна, 60 кг овочів, 7 кг чорного хліба, 2 кг білого хліба та 1 кг цукру. Скільки всього продуктів на день дають слону?

Розвиток математичних знань

1.     Робота над задачею. Розвязання записати виразом.
30 : 6 * 8 = 40 ( м.)
-         Який це вид задачі?
2.     Робота над задачею. Розвязування її з поясненням.
-         Про що можна дізнатися в першій дії?
-         То скільки потрібно пугачів, щоб зїсти 40 мишей?
1)    30 : 6 = 5 (м.)
2)    40 : 5 = 8(п.)
-         Порівняйте скорочені записи до цих задач. Чим вони схожі ? Чим відрізняються?
Висновок: ці задачі є взаємообернені.

Фізкультхвилинка.
Добре те, що сонце світить.
Добре те, що віє вітер.
Добре те, що ось цей ліс
Разом з нами ріс та ріс.
Добре те, що в нашій річці
Синя, небрудна вода.
І мене матуся рідна після школи зустріча.
Нахилилися назад
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.

Робота в математичному центрі – 2 учні. Завдання на картках.

Диференційована робота по варіантах
Завдання для 1 варіанту.
1.     Скласти і обчислити вирази.

Перший доданок -50 , другий –добуток чисел 8 і 4.
Ділене 56, дільник виражений різницею чисел 30 і 23.
Суму чисел 37 і 26 зменшити у 7 разів.

2.     Склади і розвяжи рівняння

Невідоме число збільшили у 7 разів і дістали 56.
Завдання для 2 варіанту.
1.     Обчислити приклади.

(50 – 46) * 8=            39 + 3 * 6 =
6 * 8 – 34 =                 32 : 4 * 8 =

2.     Розвяжи рівняння. (підручник, № 346 (1)
Перевірка.
Логічна задача  (на дошці).

З міста у село ведуть дві дороги, а з села до лісу – три. Василько несе лісовим тваринкам гостинці. Скількома способами можна проїхати з міста через село до лісу?



Робота з геометричним матеріалом. Підручник, № 347
-         Назвіть многокутники.
-         Назвіть ті, котрі можна  було б утворити з 2 менших трикутників.

Підсумок уроку. Виховний момент про бережне ставлення до тварин, викликати бажання допомагати їм взимку.
-         Що сподобалось вам на уроці?

        

Немає коментарів:

Дописати коментар